w

Wakacje 2020: Węgry zaostrzają obostrzenia dla cudzoziemców

Węgierski rząd podjął decyzję o zaostrzeniu dotyczących wjazdu zagranicznych turystów do kraju. Na liście znajdują się państwa zarówno z Europy, jak i spoza kontynentu. Decyzja ogłoszona ogłoszona w niedzielę 12 lipca przez szefa kancelarii premiera Gergely Guylas. Na liście nie znajduje się Polska. 

Kraje uszeregowane zostały według skali ryzyka i oznaczone jednym z kolorów : czerwonym, żółtym lub zielonym. Przepisy zaczną obowiązywać od dnia dzisiejszego (16 lipca). 

Węgry – Obostrzenia i lista państw.

Prawa wjazdu na Węgry nie będą mieli niestety cudzoziemcy z : Ukrainy, Czarnogóry, Kosowa, Macedonii Północnej, Mołdawii, Białorusi, Albanii oraz Bośni i Hercegowiny. Do tej grupy zalicza się również większość krajów Afryki, Ameryki Południowej, Azji oraz Australii i Oceanii. W tych państwach poziom zakażeń uznano za wysoki i włączono je do grupy czerwonej.

Turyści przybywający jednak z krajów grupy żółtej, gdzie poziom zakażenia nie jest wysoki, lecz wiąże się z pewnymi zagrożeniami. Tacy cudzoziemcy będą musieli przejść badanie na granicy i jeśli wystąpi zakażenie koronawirusem nie wjadą na teren Węgier, bądź poddadzą się 14-dniowej kwarantannie. Na granicy mogą także okazać dokument potwierdzający dwa negatywne testy na obecność choroby z ostatnich 5 dni, wykonane z 48-godzinną przerwą. Do grupy tej należą USA, Chiny, Japonia, Szwecja, Wielka Brytania, Norwegia, Rosja, Serbia, Rumunia, Portugalia i Bułgaria.

Jak informuje PAP, w czasie kwarantanny każdy może ubiegać się o wykonanie dwóch płatnych testów. Jeśli pierwszy z nich okaże się negatywny w przypadku krajów strefy żółtego koloru, kwarantanna przestaje obowiązywać.

Węgrzy mogą podróżować do państw z grupy czerwonej, lecz po powrocie muszą poddać się kwarantannie.

Obostrzenia – Co z Polskimi turystami?

Kraje nie wymienione w grupie czerwonej i żółtej są na liście, znaczą to, że obywatele tych państw nie obowiązują jakiekolwiek obostrzenia. Cudzoziemcy z tych państw mogą wjeżdżać na Węgry bez ograniczeń. Jeśli zauważą u siebie objawy zakażenia koronawirusem w ciągu 14 dni od przekroczenia granicy muszą poinformować o tym władze. Do tej listy należy m.in Polska.

Koronawirus na Węgrzech.

Z tego co wiadomo, Węgierski rząd co środę będzie sprawdzać listę państw, które oznaczone zostały poszczególnymi kolorami. Od samego początku pandemii, choroba pociągnęła za sobą ponad 12,75 mln zakażeń na całym świecie.

W tym kraju wykryto 4237 zakażenia, a z powodu koronawirusa na Węgrzech zmarło łącznie 595 osób. Zaskakująco od kilku tygodni nie odnotowano nowych zgonów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Zabawa w chowanego – premiera filmu Braci Sekielskich

Muchy i jedzenie. Co tak naprawdę dzieje się, gdy owady lądują na Twoim jedzeniu?