w

Eksplozja w Bejrucie – Ogromny wybuch w Libanie spowodował trzęsienie ziemi

Eksplozja w Bejrucie: Dzisiaj, we wtorek 4 sierpnia, w stolicy Libanu miała miejsce potężna eksplozja. Wybuch ten był tak wielki, że ranił wiele osób oraz wybijał okna w budynkach w całym mieście.

Jak podała państwowa Agencja Informacyjna, początkowo sądzono, że źródłem wybuchu był duży pożar w magazynie petard w pobliżu bejrutowskiego portu.
Wybuch wywołał ogromną falę uderzeniową przypominającą grzybową chmurę i uszkodziła budynki o wiele mil od portu, w tym siedzibę byłego premiera Saada Haririego.

Ogromny wybuch w Libanie

W następstwie eksplozji czerwona chmura zawisła nad miastem. Władze podały, że w wyniku wybuchu zostało rannych wiele osób, a materiał filmowy z miejsca zdarzenia ukazał rannych zataczających się ulicami stolicy. Minister zdrowia tego kraju nakazał wszystkim szpitalom w okolicy przygotowanie się do obrażeń.

Według świadków zniszczone zostały domy oddalone o 10 kilometrów. Jeden mieszkaniec Bejrutu, który znajdował się kilka kilometrów od miejsca wybuchu, powiedział, że jego okna zostały rozbite w wyniku eksplozji.

„Czułam, że było to trzęsienie ziemi. Mieszkanie zatrzęsło się i nagle poczułam eksplozje. Okna i drzwi pękły. Tak wiele domów zostało zniszczonych…” mówiła Rania Masri

Lokalne media pokazały ludzi uwięzionych pod gruzami.

Eksplozja z Bejrucie – Nagrania:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Ile zarabiają kasjerzy w Lidlu i Biedronce? Stawki są dosyć wysokie…

Bejrut : 16 osób aresztowanych w związku z wybuchem