w

Bejrut : 16 osób aresztowanych w związku z wybuchem

W ramach śledztwa eksplozji magazynu Libańskiego portu aresztowano 16 osób. Przypomnijmy, w wyniku tego zdarzenia zginęło 145 osób, a około 5 tysięcy ludzi zostało rannych. – poinformowała libańska państwowa agencja prasowa (NNA)

Agencja powołuje się na sędziego Fadiego Akiki, czyli komisarza rządowego w sądzie wojskowym. Po jego słowach dowiedzieć się możemy, iż policja przesłuchała ponad 18 celnych i funkcjonariuszy. Dowiadujemy się, że zostały także przesłuchane osoby odpowiedzialne za pracę remontowe z saletrą amonową.

„16 osób aresztowanych w ramach śledztwa” – cytuje NNA słowa sędziego, który nie podał nazwisk, lecz podkreślił kontynuację śledztwa.

Wybuch w Bejrucie miejsce miał we wtorek (4 sierpnia) po południu w tamtejszym porcie. Eksplodował tam magazyn, w którym od ponad 6 lat składowano 2750 ton saletry amonowej (czyli azotanu amonu) bez odpowiedniego zabezpieczenia. Ogłoszono stan wyjątkowy, a dachu nad głową nie ma ponad 300 tysięcy osób. Mówi się, że całkowite straty sięgać mogą nawet kwoty 15 miliardów dolarów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Eksplozja w Bejrucie – Ogromny wybuch w Libanie spowodował trzęsienie ziemi

Eksplozja w Baltimore – runęły trzy Budynki.