w

Bejrut : 16 osób aresztowanych w związku z wybuchem

W ramach śledztwa eksplozji magazynu Libańskiego portu aresztowano 16 osób. Przypomnijmy, w wyniku tego zdarzenia zginęło 145 osób, a około 5 tysięcy ludzi zostało rannych. – poinformowała libańska państwowa agencja prasowa (NNA)

Agencja powołuje się na sędziego Fadiego Akiki, czyli komisarza rządowego w sądzie wojskowym. Po jego słowach dowiedzieć się możemy, iż policja przesłuchała ponad 18 celnych i funkcjonariuszy. Dowiadujemy się, że zostały także przesłuchane osoby odpowiedzialne za pracę remontowe z saletrą amonową.

„16 osób aresztowanych w ramach śledztwa” – cytuje NNA słowa sędziego, który nie podał nazwisk, lecz podkreślił kontynuację śledztwa.

Wybuch w Bejrucie miejsce miał we wtorek (4 sierpnia) po południu w tamtejszym porcie. Eksplodował tam magazyn, w którym od ponad 6 lat składowano 2750 ton saletry amonowej (czyli azotanu amonu) bez odpowiedniego zabezpieczenia. Ogłoszono stan wyjątkowy, a dachu nad głową nie ma ponad 300 tysięcy osób. Mówi się, że całkowite straty sięgać mogą nawet kwoty 15 miliardów dolarów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Eksplozja w Bejrucie – Ogromny wybuch w Libanie spowodował trzęsienie ziemi

Eksplozja w Baltimore – runęły trzy Budynki.