w

LEGO przekaże 50 MLN USD na dzieci dotknięte koronawirusem

Ponieważ wiele rodzin przebywa w domu, a miliony ludzi znajduje się w niepewnej sytuacji z pracą, jedzeniem i brakiem bezpieczeństwa medycznego, Fundacja LEGO i Grupa LEGO połączyły siły, aby zaspokoić krytyczne potrzeby dzieci w niespotykanym dotąd czasie. Ostatnio coraz więcej słyszymy o darowiznach dużych firm na cele związane z osobami, które zostały w jakiś sposób poszkodowane przez koronawirusa. Przyszedł czas by Fundacja LEGO pokazała, że wspiera dzieciaki, które padły ofiarami pandemii. 50 milionów dolarów, bo taką kwotę wybrali, zostanie przekazane na organizacje charytatywne, które wspierają edukacje dzieciaków.

Głównym celem darowizny jest zapewnienie dzieciakom zmuszonych stałym przebywaniem w domu dobrej rozrywki o charakterze edukacyjnym.

“Naszym celem jest pilne dotarcie do dzieci dotkniętych kryzysem za pomocą niezbędnych środków i zapewnienie wsparcia w kontynuowaniu nauki poprzez zabawę.” – czytamy z oficjalnego komunikatu na stronie LEGO

Fundacja LEGO udostępniając ich archiwa, zwyczajnie chce by rodzice mieli dostęp do zabawnych pomysłów do nauki opartych na zabawie. Oprócz dużej darowizny na organizacje charytatywne, LEGO stworzyło stronę #letsbuildtogether.

Ich druga inicjatywa inspirowana jest skalą wpływu kryzysu na edukację dzieci. UNESCO szacuje, że ponad 160 krajów wprowadziło zamykanie szkół w całym kraju, co wpływa na 87% populacji uczniów na całym świecie. To ponad 1,5 miliarda dzieci w wieku szkolnym, które są obecnie poza szkołą, a liczba ta prawdopodobnie wzrośnie w nadchodzących tygodniach.

#letsbuildtogether to ich nowy sposób na dzielenie się pomysłami na budowanie oraz codziennymi wyzwaniami stawianymi przez projektantów LEGO, którzy pomogą dzieciakom zmuszonym siedzieć w domu rozwijać się poprzez zabawę.

A Ty co myślisz na ten temat? Czy darowizna od LEGO na organizacje charytatywne wspierające rozwój dzieci podczas pandemii i zorganizowanie miejsca online w celu nauki poprzez zabawę to dobry pomysł? Daj znać w komentarzu, jesteśmy ciekawi twojej opinii.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Chip w ręce ma zastąpić portfel, klucze i bilety…. Kto, po co i za ile? [WIDEO]

Zabawa w chowanego – premiera filmu Braci Sekielskich