w

Zabawa w chowanego – premiera filmu Braci Sekielskich

Już dziś odbyła się premiera długo oczekiwanego filmu Braci Sekielskich pt. “Zabawa w chowanego”. To drugi film redaktorów, następny po “Tylko nie mów nikomu”, który opowiadał o pedofilii w polskich kościele. Produkcja braci Sekielskich pt. „Zabawa w chowanego” kontynuuje temat poprzedniej produkcji oraz opowiada o braku reakcji hierarchów na znane im przestępstwa.

Bracia Sekielscy od samego początku zapowiadali, że nie poprzestaną na “Tylko nie mów nikomu”. Jak możemy przeczytać w serwisie patronite.pl:

“Zabawa w chowanego to osobna produkcja, skupiająca się na wątku, którego nie udało się zamknąć w poprzednim filmie”

Premiera “Zabawy w chowanego” była kilka razy przekładana, między innymi z powodu wybuch pandemii koronawirusa. W końcu 10 maja, podczas transmisji na Facebooku, Tomasz Sekielski zapowiedział, że “Zabawa w chowanego” pojawi się w serwisie YouTube w sobotę, 16 maja, o godz. 10:00.

Budżet nowego filmu o pedofilii w Kościele wyniósł 120 tys. zł i został sfinansowany dzięki internetowej zbiórce, a także dzięki wpłatom na konto. Pierwszy film Braci Sekielskich obejrzano ponad 23 mln razy. Dzisiejsza premiera przyniosła twórcom ponad 1 mln wyświetleń po 8 godzinach od publikacja. Bez wątpienia, ta produkcja może okazać się równie kontrowersyjną i najbardziej popularną w kategorii dokumentów w serwisie YouTube. Zapraszamy, Film jest dostępny bez żadnych dodatkowych opłat:

Co ciekawe, Bracia Sekielscy prowadzą również zbiórkę na inny dokument – poświęcony sprawie SKOK-ów – największej aferze finansowej ostatnich lat, która do tej pory kosztowała podatników ponad 4,3 mld zł. Oczywiście za wcześniejszy film bracia Sekielscy byli wielokrotnie nagradzani, m.in. nagrodą Grand Press, Nagrodą Specjalną Press Club Polska, Nagrodą Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego czy Nagrodą Pióro Nadziei przyznawaną przez Amnesty International. Obaj, wraz z filmem, znaleźli się także na prestiżowej liście Bloomberg 50.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

LEGO przekaże 50 MLN USD na dzieci dotknięte koronawirusem

Wakacje 2020: Węgry zaostrzają obostrzenia dla cudzoziemców