w

Eksplozja w Baltimore – runęły trzy Budynki.

W Baltimore położnym na terenie USA duża eksplozja zniszczyła kilka budynków. Dotychczas straż poinformowała o jednej ofierze śmiertelnej, a co najmniej sześć osób odniosło rany ciężkie

Powołującą się na strażaków gazeta „The Baltimore Sun” poinformowała, że doszło do eksplozji gazu ziemnego. Wyjaśnieniem przyczyny tej katastrofy zajmą się śledczy.

Podana została już informacja o śmierci jednej osoby – kobiety. Sześciu poszkodowanych trafiło w stanie ciężkim do szpitala. Ratownicy wciąż przeszukują gruz w poszukiwaniu poszkodowanych.

„To był po prostu jeden wielki chaos” – tak skomentował na miejscu zdarzenia sytuacje jeden z mieszkańców zniszczonych budynków – Dean Jones. Mężczyzna wyjawił miejscowej telewizji, że od razu gdy usłyszał wybuch, szybko na boso wybiegł z mieszkania i udał się na miejsce wypadku. Na miejscu napotkał ogromne zniszczenia.

Eksplozja zniszczyła doszczętnie trzy budynki i rozerwała także ścianę jednego z ceglanych domów.

Kolejny ze świadków – Kevin Matthews powiedział w wywiadzie dla “Baltimore Sun”, że usłyszał dzieci, które wolały o pomoc. Stwierdził nawet, że znalazł jedną osobę zasypaną od szyi w dół warstwą gruzu.

Wybuch był bardzo odczuwalny w promieniu kilku kilometrów od miejsca największych zniszczeń. W mieszkaniach, które znajdowały się nieopodal miejsca całego zdarzenia popękały nawet szyby.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Bejrut : 16 osób aresztowanych w związku z wybuchem

18 najbardziej kreatywnych tatuaży związanych z COVID-19