w

Ile zarabiają kasjerzy w Lidlu i Biedronce? Stawki są dosyć wysokie…

Mówi się, że klucz do sukcesu to dobre wykształcenie i nieustanna nauka. Wszystko oczywiście zależy od pojęcia “sukces” gdyż jest ono względne i dla każdego oznacza co innego. Dzisiaj niestety okazuje się, że nie trzeba mieć bardzo dobrego wykształcenia by zarabiać tyle co nauczyciel z ponad 20 doświadczeniem…

Co chwilę w mediach i od znajomych możemy usłyszeć o niskich płacach osób, które pomimo wykształcenia nie otrzymują należytego wynagrodzenia. Tak jest w przypadku nauczycieli, pielęgniarek czy początkujących lekarzy. No niestety, ale pracownicy dyskontów nie mają na co narzekać. Brak wymogów co do pełnienia obowiązków za kasą skłania do pracy co raz więcej osób…

Kasjerzy w supermarketach mają elastyczne godziny, szanse na premie z jasną drogą awansową oraz prywatną opiekę lekarską. Oczywiste jest to, że nie każdy nadaje się do takiej pracy, ponieważ trzeba swoje przesiedzieć i organizm może nie dawać rady, ale prawda jest taka: kasjerzy statystycznie zarabiają więcej niż urzędnicy czy wychowawca w szkole (co jest bardzo odpowiedzialnym i wymagającym zawodem, często nie docenianym przez zapracowanych rodziów), a to nie koniec…

Lidl zapowiedział już kolejne podwyżki. Każdy pracownik ma otrzymać dodatkowe 9%. Biedronka nie pozostaje w tyle i podkreśla, że podnosi zarobki regularnie. A więc:

Ile dokładnie zarabia się jako kasjer?

W Biedronce, osoba na stanowisku jako sprzedawca-kasjer ma pensji minimalnie 2600 zł brutto. Po 3 latach płaca wzrasta do 2950 zł. Oczywiście jeśli pracownicy i sklep znajdują się w dobrej lokalizacji, czyli w większych miastach to osoby na tym stanowisku mogą zarabiać nawet 3500 zł.

W Lidlu pracownik w pierwszym roku może zarabiać 2800 – 3550 zł brutto. Po roku pensja automatycznie wzrasta do 2950 – 3750 zł brutto, a po dwóch latach do 3150 – 4050 zł.

Pensje magazynierów w tych sklepach wahają się od 3050 do 4000 zł brutto. Tu oczywiście również znaczenie ma lokalizacja i czas pracy.

Nie zapominajmy jeszcze o sporych premiach. Dla przykładu: w Biedronce wypłacane są co 3 miesięce, mają jednak charakter uznaniowy. Decydują o nich przełożeni. Maksymalna kwota to 500 złotych. Z kolei Lidl nie zdradza konkretnych kwot, ale wiadomo, że te również zależne są od wyników.

Krążą jednak plotki o tym, że stawki podane przez Lidla i Biedronkę są mocno wyolbrzymione… Niektórzy pracownicy tych dyskontów mówią o zarobkach jako o zaskórniakach, że w ich podsumowaniu wychodzi im około 2000 tysięcy złotych.

A Wy? Co myślicie na ten temat? Jeśli macie lepsze rozeznanie w temacie to zapraszamy do dyskusji w sekcji komentarzy poniżej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

NBP potwierdza: LECH KACZYŃSKI zostanie uwieczniony na banknocie

Eksplozja w Bejrucie – Ogromny wybuch w Libanie spowodował trzęsienie ziemi