w

Pogoda w Polsce znacznie się pogorszy. Drastyczne załamanie pogody + obfite opady śniegu

Pogoda w Polsce znacznie pogorszyła się w ciągu kilku ostatnich dni. Lato prawdopodobnie jest już na wyczerpaniu i dobiega końca. Pomimo dużej zmiany temperatur, przed nami kolejne, silniejsze załamanie pogody. Początek jesieni przywita nas niespodziewanymi zjawiskami pogodowymi. 

 Pogoda na piątek?

Jak podaje tvn Meteo, pogoda w ten piątek będzie jeszcze trochę pozytywna. Tego dnia możemy na termometrach zobaczyć nawet do 30 stopni ciepła. Pod wieczór zapowiada się, że do Polski dotrze obszerna strefa opadów.

Zdaniem synotypków, należy być przygotowanym na gwałtowne burze i nawałnice, które mogą zagościć na zachodzie kraju. Orientacyjna prognoza zagrożeń została już wydana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alerty I stopnia dotyczą województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego.

Pogoda na weekend?

To nie wszystko… Poważna zmiana pogody ma nastąpić w sobotę.
“Do Polski napłynie bardzo zimne powietrze znad północnego Atlantyku. To będzie ochłodzenie o 15-16 stopni – mówi prezenter pogody Tomasz Wasilewski. (tvnmeteo.tvn.pl)”

Pogoda więc na zbliżające się dni zapowiada się chłodna, mokra i wietrzna. Jeśli chodzi o temperaturę to w weekend może nie przekraczyć nawet 15 stopni Celsjusza. Co to oznacza? Oznacza to, że jeśli było wam zimno w czwartek w nocy, to w sobotę za dnia będzie jeszcze zimniej…

Jaka pogoda zatem czeka nas w polskich górach? Na Kasprowym Wierchu na początku przyszłego tygodnia temperatura spadnie do aż minus 7 stopni Celsjusza – informuje Wasilewski na swoim tweeterze. Żeby nie było tak przyjemnie, a zarazem monotonnie to w Tatrach spadnie też śnieg…

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Tittyticker – Czyli kurs Bitcoina dla prawdziwych facetów

Bugatti Chiron zbudowany z klocków LEGO w skali 1:1 [WIDEO]