w

Muchy i jedzenie. Co tak naprawdę dzieje się, gdy owady lądują na Twoim jedzeniu?

Różne rzeczy robicie gdy widzicie muchę odpoczywającą na waszym jedzeniu. Na przykład możecie od razu wyrzucić smaczny lunch, ale niektórzy z nas będą jeść tak, jakby nic się nie wydarzyło, ponieważ „to tylko mucha”. Cóż, taki błąd może w rzeczywistości przysporzyć problemów, dlatego lepiej o nich wiedzieć, niż pozostać w błogiej ignorancji.

Aby pomóc Wam zrozumieć wszystko, co dzieje się, gdy mucha lub inny owad dotknie twojego jedzenia, Internet Huczy przeprowadził pewne badania i przygotował dla Ciebie ten artykuł.

Wiadomo, że muchy zanieczyszczają Wasz pokarm przynajmniej ostatnim posiłkiem, na którym były. Wygląda jednak na to, że wpływ tych małych stworzeń jest znacznie większy niż ich rozmiar i znacznie bardziej skomplikowany, niż mogłoby się wydawać.

1. Mogą wymiotować na jedzeniu

Oto, co musicie wiedzieć: muchy domowe jedzą, wysysając płyny przez rurkowate usta. Kształt ich ust sprawia, że ​​każdy posiłek muszą zamieniać w płyn. Aby to zrobić plują śliną na twoje jedzenie. Ślina owadów/much może zawierać wszystko, co jadły wcześniej (na przykład zgniłe mięso lub kał).

2. Mogą znosić jajka na twoim posiłku

Te pyszne resztki, które odkładaliście na później, mogą zamienić się w idealne gniazdo na jajka. Po pewnym czasie mogą na nich wyrosnąć małe muchy domowe (muszki lub larwy), które naprawdę mogą zatruć Was bakteriami. Pamiętajcie więc, aby zakryć swoje jedzenie, jeśli zamierzacie je odstawić na później.

3. Ich nogi i skrzydła mogą zmienić twoje jedzenie w gniazdo bakterii

Wiemy już, że muszy są wypełnione bakteriami w środku. Ale czy wiesz, że najwięcej mikrobów można znaleźć na zewnątrz ich ciała? Według Nanyang Technological University: “każdy krok muchy pozostawia ślad kolonii drobnoustrojów”. Oznacza to, że wszystko, czego dotkną, może zostać poważnie zainfekowane.

4. Mogą przenosić ponad 60 chorób

Muchy domowe mogą przenosić co najmniej 65 różnych chorób na ludzi, po prostu czołgając się przez śmieci i żywność. Dotyczy to czerwonki, biegunki, cholery, a nawet trądu. I nie tylko ludzie mogą cierpieć, muchy mogą również zarażać inne zwierzęta, takie jak kurczaki czy świnie.

Co robiliście wcześniej, gdy mucha zbliżyła się do waszego jedzenia? Czy od teraz zmienicie swoje zachowanie? Co robicie, aby ochronić swoje jedzenie przed muchami? Dajcie znać w sekcji komentarzy poniżej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Wakacje 2020: Węgry zaostrzają obostrzenia dla cudzoziemców

Co się stanie z twoim ciałem, jeśli będziesz codziennie masować uszy