w

Co się stanie z twoim ciałem, jeśli będziesz codziennie masować uszy

Stres, niepokój, bóle głowy lub senność – każdy z nas zna na pewno te nieprzyjemne chwile, lecz istnieje całkiem proste rozwiązanie tego problemu – masaż ucha! Jest to naprawdę relaksujące uczucie nerwowe, mogące uwolnić twój umysł od problemów oraz fizycznego dyskomfortu.

Zmniejsza się ból mięśni

Przeprowadzono eksperyment, który miał sprawdzić, czy masaż ucha może pomóc zmniejszyć ból u osób z przewlekłym bólem krzyża. Wyniki wykazały, że ta prosta procedura jest skutecznym sposobem na zmniejszenie dyskomfortu.

Delikatne pociąganie i pocieranie różnych obszarów uszu, zwłaszcza płatów, stymuluje wiele zakończeń nerwowych i może pomóc mózgowi uwolnić endorfiny. Wiadomo, że hormony poprawiają samopoczucie i pomagają złagodzić ból. Mogą również poprawić krążenie krwi. Niektóre badania wykazały nawet, że dzięki tym prostym czynnościom masowania ludzie byli w stanie lepiej radzić sobie z bólem fizycznym, a ich próg bólu nawet się podniósł.

Poziom stresu i niepokoju znacznie spadnie

Kolejne badanie przeprowadzono wśród pacjentów w okresie zapłodnienia pozaustrojowego. Wyniki dowiodły, że masaż uszu jest dobrym rozwiązaniem w tego rodzaju stresującej sytuacji. Jeśli poczujesz się zestresowany, poirytowany, niespokojny lub zmęczony, powolne masowanie czubka ucha, który znajduje się w górnej części muszli ucha może jak najbardziej pomóc.

Ból głowy oraz migrena w znacznym stopniu się złagodzą

Chociaż środki przeciwbólowe mogą mieć poważne i potencjalnie destrukcyjne skutki dla organizmu i zdrowia, stymulacja ucha jest na ogół nieszkodliwa. Możesz nawet połączyć to z bardziej naturalnymi środkami, takimi jak herbata miętowa, aby uzyskać lepszy efekt.

Będziesz mógł/mogła szybciej schudnąć

Oprócz regularnych ćwiczeń i utrzymywania zdrowej diety możesz również codziennie pocierać różne punkty na uszach. Okazuje się, że masaż w połączeniu z innymi niezbędnymi zabiegami może przyspieszyć utratę wagi. Po osiągnięciu celu upewnij się, że kontynuujesz go, aby utrzymać wagę i zachować zdrowie.

Może być pomocny w walce z bezsennością

Ponieważ stymulacja ucha ma działanie relaksujące, możesz to zrobić przed snem, aby się uspokoić i rozluźnić. Chociaż sama ta procedura nie zdoła całkowicie wyeliminować bezsenności, ale może pomóc Ci się zrelaksować, co jest niezbędne do dobrego snu. Możesz go również stosować jako dodatek do innych zabiegów, z których już korzystasz.

Znacznie dodaje energii

Możesz zapomnieć o porannej kawie, aby się obudzić. Zamiast tego możesz spróbować pocierać uszy nieco intensywniej. Pobudzanie zakończeń nerwowych w uszach może aktywować określone ośrodki mózgowe i sprawić, że zmęczenie zniknie. Możesz to robić również w ciągu dnia, kiedy czujesz, że zmęczenie wymyka się spod kontroli, a poziom energii jest niski.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Muchy i jedzenie. Co tak naprawdę dzieje się, gdy owady lądują na Twoim jedzeniu?

Ustawka na A4. Pseudokibice bili się na autostradzie [WIDEO]