w

Zenit Sankt Petersburg – piłkarze zniszczyli trofeum za wygraną w pucharze Rosji [WIDEO]

Zawodnicy rosyjskiego Zenitu Sankt Petersburg cieszyli się z triumfu w Pucharze Rosji tak bardzo, że rozbili trofeum. Do tego niefortunnego zdarzenia doszło zaraz po wręczeniu pucharu.

Zenit w finale rozgrywek zmierzył się z zespołem FC Chimki, który pokonał 1:0. Ze zdobycia krajowego pucharu mógł cieszyć się po raz piąty.

Radość „Piterców” bez zwątpienia zapisze się na kartach historii rosyjskiego futbolu. Podczas ceremonii kapitan Branislav Ivanović podnosząc puchar stracił równowagę, a z trofeum odpadła ozdobna pokrywa. Na zamieszczonych w internecie nagraniach wyraźnie idzie usłyszeć dźwięk tłuczonego szkła.

Przez chwilę między piłkarzami zapanowała konsternacja. Niektórzy piłkarze chwytali się za głowę i nie mogli uwierzyć w to, co się stało. Sam Ivanović wrócił szybko do świętowania wygranej ze zdekompletowanym pucharem. Klub po ceremonii przeprosił za ten incydent na swoim anglojęzycznym profilu.

Jak pewnie słyszeliście, udało nam się upuścić i rozbić Puchar Rosji. Chcielibyśmy przeprosić – poinformował Zenit na klubowym Twitterze. Do wpisu dodano nagranie z tego momentu.

Nie był to jednak jedyny taki przypadek w całej piłce nożnej. Taka rzecz zdażyła się chociażby Sergio Ramosowi, obrońcy Realu Madryt, który w 2011 roku upuścił Puchar Króla. Trofeum wpadło pod koła odkrytego autobusu, którym jechali świętujący gracze “Królewskich”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Ustawka na A4. Pseudokibice bili się na autostradzie [WIDEO]

NBP potwierdza: LECH KACZYŃSKI zostanie uwieczniony na banknocie