w

Czy to kolejna piramida finansowa? KNF i UOKiK przygląda się Działalności Exp Asset ?

W internecie krążą plotki, że  KNF i UOKiK przygląda się działalności Exp Asset, firmie, która sprzedaje pakiety edukacyjne dla początkujących inwestorów. Podobno powodem jest niejasny model działania, prowizje za zapraszanie nowych klientów, rozliczanie w kryptowalutach.

Firma Exp Asset działa w Polsce od czerwca bieżącego roku. Jest zarejestrowana w Londynie, oferuje sprzedaż pakietów edukacyjnych i szkoleń z zakresu trading’u na foreksie oraz kryptowalutach.

Ceny pakietów wachają się od 100$ do kilku tysięcy, jeśli tak owe są połączone ze szkoleniem stacjonarnym. Z oferyy korzystają głównie osoby nie mające większej wiedzy o rynkach finansowych, które liczą na duże zyski.

[su_quote]Firma przekonuje, że pieniądze ze sprzedaży pakietów inwestuje z zyskiem. W ramach “bonusu” dzieli się z nabywcami pakietów zyskiem – za każdy dzień wypłaca 1 proc. wartości wykupionego pakietu. Płaci też swoim klientom za przyprowadzenie nowego klienta – 8 proc. w przypadku pakietów kosztujących ponad 1000 dol.[/su_quote]

Pomimo tego, iż ceny podawane są w dolarach to firma rozlicza się w kryptowalutach.

Exp Asset od czerwca zdążył już zbudować sieć partnerów, zazwyczaj takich, którzy pozyskują nowych klientów. 1/3 ceny to stawka wynagrodzeniowa dla partnera, gdy jego osoba polecona wykupi pakiet.

UWAGA !  Firma Exp Asset nie trafiła na listę ostrzeżeń KNF.
A mogą to być tylko plotki wypuszczone w sieci.
Osobiście uważamy, że ta plotka została wypuszczona, i zalecamy podchodzić do niej z dystansem.
Zalecamy sprawdzić portale na których pojawiły się wpisy o ExpAsset.
źródło: pulsbiznesu.pl
źródło: money.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Mężczyzna podpalił się w szpitalu na oczach innych pacjentów. SZOK

5 “cudownych” sposobów na pieniądze. Sukces.pl [WIDEO]