w

5 jesiennych dekoracji do domu i na okna. DIY

Jesienią stajesz się trochę takim tygrysem domowym, prawda? Podczas gdy na zewnątrz samochody pędzą przez mokre ulice, Ty otulasz się kocem na kanapie, pijesz ciepłą herbatę i cieszysz się ciszą i spokojem.

Warto wprowadzić do swojego mieszkania jesienny nastrój. Dzięki tym pomysłom na kreatywną dekorację docenisz jesień w całej okazałości. Niech wiatr i deszcz szaleją na zewnątrz, ale przynajmniej w domu będzie miło i przytulnie.

canva.com

#1 Dynia z papieru toaletowego

Umieść rolkę papieru toaletowego na środku ręcznika flanelowego. Wsuń końce szmatki w górny otwór rolki papieru toaletowego i zabezpiecz ją grubszym patykiem. Puszysta dynia jest gotowa.

Wskazówka: aby nadać dyni jeszcze większą objętość, zanim zaczniesz owijać koszulą flanelową, możesz wcześniej owinąć papier toaletowy jednym, cienki ręcznikiem.

#2 Borowiki

Posmaruj małe okrągłe plastikowe miseczki olejem roślinnym. Wypełnij je betonem rzemieślniczym i umieść kawałek gałęzi na środku. Gdy beton stwardnieje, możesz wyjąć te „borowiki” z miski i użyć ich do aranżacji lub dekoracji.

#3 Świeczka z szyszki

Odetnij równomiernie górną część wyrosłej szyszki. Szyszka powinna mieć dobrą podstawę więc zadbaj też o to. Za pomocą gorącego kleju przyklej małą świeczkę do wyciętej powierzchni, a następnie przymocuj łuski z odciętej części szyszki do aluminiowych boków. Ze względu na ryzyko pożaru łuski stożka nie mogą wystawać poza krawędzi świeczki, miej to na uwadze. Po ukończeniu prac, całość powinna wyglądać tak jakby świeczka była wtopiona w szyszke.

#4 Udekoruj wrzosem

Jesień to też kwitnąca pora roku, ale tylko w niektórych przypadkach. Mozna to wykorzystać i użyć wrzosu. Na różne uroczystości, wrzos pospolity pozwoli Ci przywiązać jego gałązki do małych bukietów lub wokół lampionów. Jeśli chcesz dłużej cieszyć się fioletowymi kwiatami, upewnij się, że mają wystarczającą ilość wody. Wrzos pospolity został mianowany kwiatek roku 2019.

#5 Jeż z szyszek

Kolejny pomysł na szyszki ale tym razem pomysł nadaje się by zająć dzieci i pobudzić ich wyobraźnie.

Wystarczy, że do szyszki wytniemy zaokrąglony trójkąt z kawałka brązowego lub beżowego filcu, a następnie przykleimy do niego okragłe oczy i czarny filcowy nosek. Dzieci następnie powinny przykleić to do czubka szyszki za pomocą gorącego kleju.

Nie pozwól, aby jesienna szarość zepsuła Ci nastrój. Niedługo przedstawimy Wam kilka innych pomysłów na rękodzieła.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

18 najbardziej kreatywnych tatuaży związanych z COVID-19

8 niezwykłych ludzi o wyjątkowym kolorze skóry